How to Spend a Hygge Day

3/04/2018


Taky s tou dlouhou zimou pomalu ztrácíte náladu a nemůžete se dočkat jara? Máme začátek března a teploty jsou pořád dost nízko a to i přesto, že nám to sluníčko už začalo konečně aspoň trochu víc svítit. Jestli se chcete hodit do pohody a trávíte den doma, přečtěte si moje tipy, jak si to udělat hezké.

Doma i kvůli mému stylu práce trávím dost času, a i když mě moje práce baví, občas přijde den, kdy se mi nic a nikam nechce a já bych nejraději zůstala celý den zalezlá. A tak si to doma udělám alespoň příjemné a většinou tyhle malé radosti zabírají i na zlepšení nálady. Což ve výsledku znamená, že po těhle chvílích jsem zase ve svém produktivním módu. A to se počítá :)

Svíčky
Svíčky jsou synonymem Hygge a já se nedivím. V tom zimním šeru mi tak moc chybělo světlo. Být několik měsíců bez denního sluníčka je hodně dlouhé. Navíc když fotím pro některé své klienty, je to docela boj vychytat jeden světlejší den a stihnout za něj vše, co jsem potřebovala. Fotím totiž výhradně na denním světle a to si člověk moc nenaplánuje. Svíčky, lampičky a světýlka nad postelí mi dělají společnost navečer, kdy si to tu u mě doma díky nim pěkně zútulním. Dodávají příjemné světlo a atmosféru. Doma se střídáme, kdo nám to tu zapálí svíčkami a když se zdržím ve městě dýl, jsem doma druhá a vejdu k nám do bytu, kde hoří světlo svíček, říkám si, tady je doma. A za nic bych to nevyměnila!


Nejraději mám svíčky bez vůně, protože po nich nebolí hlava, ale tahle TineK z Bella Rose je dokonalá, jemná a příjemná s vůní bílého čaje a zázvoru. Na dlouhé večery doporučuju.

Čaje
V zime piju čaje nonstop. Když bydlíte ve starém bytě a nechcete platit majlant za vytápění plynem, topíte jen v těch místnostech, kde se zdržujete nejvíce. A tak pobíhám mezi studenou chodbou a vyhřátou ložnicí. Sice v ponožkách a dlouhém rukávu, ale ani to někdy nestačí. Čaje jsou moje záchrana a taky super alternatitva, když nemám chuť na obyčejnou vodu. Miluju bylinkové čaje. Zahřejí a zklidní před spaním. A když bych měla vybrat jeden, tak za mě jedině heřmánkový. Tenhle s heřmánkem a pomerančem od Tafelgut je sypaný, navíc v krásné dóze s praktickým víkem a chuťově je skvělý. Stačí ho na konvičku jen jedna lžíce a i tak má silnou bylinkovou chuť. Kvalitní čaj je pro mě základ. Pokud jste líní si je připravovat, doporučuju tohle praktické sítko. A jestli se vám líbí moje konvička, najdete ji tady


Něco na čtení
Když mám svůj den, sednu si ke čtení knížek nebo zajímavých článků na netu. Zaměstnám mysl něčím jiným a hodím se do pohody. V tom mrazivém počasí je nejlepší čas se věnovat něčemu takovému. A pokud nesedím nad knížkami nebo u počítače, tvořím, šiju a dělám cokoliv tvůrčího. Teď jsem u vyrábění textilních květů, které chystám pro jarní sezónu. Není to tak těžké a pokud budete chtít, dám vám na blog návod, jak na ně.


Péče o sebe
Kdy jindy se věnovat sobě, když jste zalezlí doma...Zima mě alespoň donutí myslet i trochu více na sebe. Udělám si vlasy, nehty, masku, apod. Napustím si horkou vanu, zalezu si do ní se sklenkou vína nebo bez, přidám mořskou sůl a je mi nejlíp. Po vaně se snažím nezapomínat namazat. Znám se, musím si to připomínat. Když ale přičichnu k Meraki tělovému mléku, mám chuť se s ním natřít od hlavy až k patě. Neskutečná vůně bylinek, máty a koření. A skvěle se roztírá. Za mě po dlouhé době perfektní tělové mléko, se kterým jsem vážně spokojená.


Jaké jsou vaše zimní rituály, kdy se vám kvůli nízkým teplotám nikam nechce?

You Might Also Like

0 komentářů

Like us on Facebook

Flickr Images