Olomouc trip

10/10/2017Zase jsem měla díky Amazing Places možnost podívat se někam, kde jsem ještě nebyla. Tím místem byla tentokrát krásná Olomouc. Historie na každém rohu, spousta adres, kam zajít na jídlo, pití, na místní speciality a taky moc krásný hotel, o kterém se rozepíšu. Jen škoda, že teď to tam všude opravují, těším se na podruhé třeba příští rok, až to tam bude všechno opravené a bez lešení.

V samém centru Olomouce leží stylový a útulný čtyř-hvězdičkový hotel Miss Sophie’s. Ve zrekonstruovaném historickém domě se citlivě mísí dohromady moderní styl a starý duch budovy.Uvnitř úzkého domu jsme hned dole objevili malou kavárničku s domácími dezerty a voňavou kávou Sophie’s Cafe. Místo slouží zároveň i jako recepce. Ochotný personál nám pomohl se zavazadly a dovedli nás po starých dřevěných schodech do pokoje. Hotel je bohužel bez výtahu, to se dá ale takových starých domů, kde na ně není prostor, čekat.


Ráno se v kavárně podávají snídaňové brunche až do 11 hodin, takže jsme mohli po dlouhé noci v klidu polehávat. Jejich vajíčka a omelety nemají chybu. Nedávno otevřeli i kouzelnou zahrádku ve dvoře. S dekou a čajem se tam dá posedět v klidu i teď na podzim. A ta jejich houpací síť je jako dělaná si v ní poležet s knížkou. Knihomolové rozumí...

Na každém patře jsou dva pokoje, celkem jich v hotelu je 8, včetně jednoho většího rodinného. Každý pokoj i ty podkrovní mají velkou postel. Úplně to láká do ní hned skočit. My jsme byli v pokoji č. 5.

Něco, co na hotelích miluju, jsou opravdu prostorné pokoje a tady jsem si to užila se vším všudy. V pokoji je i přistýlka, která se dá využít na odpočinek. Zároveň malý kuchyňský kout, kde jsme si po ránu uvařili čaj nebo kávu nebo čaj, když se nám nechtělo z postele.


A koupelnu musím opět vynachválit. Kromě prostorných pokojů oceňuji i velké sprchové kouty. Takové, ve kterých se můžete koupat klidně ve dvou. Proč tohle nechápou v jinýc hotelých a dělají z koupelen komoru..? Koupelna je stylově zařízená, s voňavou kosmetikou, fénem a nadýchanými ručníky. Co víc si přát. Já si v hotelu hned od začátku připadala jak doma a to je přesně ten pocit, který miluju a díky kterému si to pokaždé užívám se vším všudy.

Kam se v Olomouci vydat?

Objevovali jsme místní foodie scénu. Hned po příjezdu zašli do Tvarůžkové cukrárny. Nečekejte ale nic sladkého, všechny rádoby vypadající sladké dobroty jsou doopravdy z tvarůžků. Ale moc dobré, doporučuji ochutnat.


Na večeři jsme nemohli vynechat fine diningovou gastronomii z Entree. Ten interiér vás dostane a co teprve jejich vymazlené jídlo do posledního detailu. My si to tu užili od předkrmu až po hlavní jídlo a dezert. Všechno skvělé, nejraději bych příště zkusila jejich hotel a wellness. Po večeři jsme se vydali do centra do Riegrovky, kde si vaří vlastní pivo. Krvavý pomeranč doporučuju pro holky. V klubu Varna jsme si připoměli trochu studentská léta, až na toho DJe to byla super vzpomínka. Nakonec jsme zašli na drink do kubánského baru Osa, kde jsme ten večer skončili. Za mě srandy až až.


Všechny zajímavé památky najdete v centru města. Krásný je např. Dóm sv. Václava, sloup Nejsvětější trojice, kostel sv. Gorazda, z věže kostela sv. Mořice se můžete podívat z výšky na celé město. Prošli jsme si i místní parky, třeba Čechovy nebo Smetanovy sady, i když ty dny nebylo moc hezké počasí. Jinak se dá zavítat i i do botanické zahrady. Olomouc mě dostala, dokonce víc než třeba Brno a Ostrava. Je menší, útulnější, plná uliček, starých domů, památek a zákoutí, která miluju. K tomu kavárny, restaurace a noční život. Těším se sem na příště.Máte rádi Olomouc, co byste mi doporučili při příští návštěvě..?

You Might Also Like

4 komentářů

 1. Ach, jsem ráda, že se ti mé (skoro) rodné město líbilo. Teď, jak jsem se "přestěhovala" do Prahy, si čím dál víc uvědomuju, jak je v Olomouci všechno krásně blízko, je tu kvalitní MHD v poměru cena/výkon a celkově je tam dobrých věcí z města a dobrých věcí z vesnice tak hezky akorát :D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě, Olomouc je malá, krásná, má tu svou historickou část a přitom to tam žije. Najdeš super restaurace, hotely, kavárny, i bary a pivovary. Nic, co by ti tu chybělo a navíc si všude dojdeš skoro pěšky. Taková klidnější Praha bez davu turistů. A těch zákoutí, kde by se dalo fotit :)

   Vymazat
 2. Mé rodné město, kde jsem žila celých 19 let, pak jsem se přestěhovala do Prahy. Parádní popis! Nejlepší je pro mne Entree a hotel Theatre. Na focení je tam tolik krásných míst.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aha, tak to už všechno chápu. To bych se taky vracela častěji, být to mé rodiště.

   Vymazat

Like us on Facebook

Flickr Images