Basic makeup kurz s Ester

5/18/2019


Pár týdnů zpět jsem se jako fotograf zúčastnila Basic kurzu líčení s Ester Tesaříkovou. Ester je dlouholetý profík a skvělá makeup artistka, která svou práci miluje a rozhodně ji umí.
Její líčení pokaždé hltám a nedivím se, že si ji pro focení tutoriálů vybírají jak velké magazíny, tak i fashion značky.


Kurz se konal v pražském The Senses, tyhle prostory mám fakt ráda. Je to tu stylové, vzdušné a ty velká okna, to je sen. Takové bydlení jednou mít...

Kurz není pro moc velké skupiny, je to i z toho důvodu, aby z něj každý pochytil co nejvíce a měl možnost se ptát na individuální dotazy. Každý by si pro sebe měl odnést nové tipy a vyzkoušet si líčení i sám na sobě. Ester poprosila účastníky kurzu, aby si s sebou donesli svou vlastní kosmetickou taštičku a mohly se tak společně podívat a projít si jejich obsah. Jsou totiž produkty, u kterých víte, že vám 100% sednou, ale pak třeba můžete používat i to, co se pro váš typ pleti nebo barevný tón  aktuálně nehodí. Ester vám u produktů poradí.


V úvodu jsme si prošly značky a produkty, které Ester ráda při práci používá a se kterými se jí za tu dobu praxe pracuje nejlíp. Začaly jsme od začátku u vhodné péče o pleť a kroky před nanesením makeupu, pak jsme přešly už k samotnému krycímu makeupu, korektorům, rozjasňovačům, vhodným primerům, jejich texturám a mixování. 


Basic kurz je zaměřený právě na takové základy, jako je správný výběr odstínu. Naučí vás přirozenému líčení tak, aby jste se uměly nalíčit správně a co s největším respektem k vaší pleti, tvaru obličeje a vhodným barvám pro váš barevný tón pleti. Třeba zjistit vhodný odstín makeupu je fakt základní věc, bez které se neobejdete. Měly byste brát v potaz nejen barvu pleti na obličeji, ale i na krku a lícní kosti. Měl by to být odstín, který splyne s tónem obličeje, ale i krkem. Dost často se díky mazání ochrannými faktory a líčení na obličeji neopálíme, ale přitom máme tmavší krk. V tom případě klidně zvolte o trochu tmavší odstín makupu na obličej, aby ten přechod mezi krkem a obličejem byl co nejjemnější a makeup nevypadal jak nasazená maska od někoho jiného. 


Ester si obešla všechny holčiny kolem stolu a zkoušela jim odstíny od Estée Lauder, na který nedá dopustit. Jejich Double Wear makeup je boží, je to fakt držák, mají na výběr širokou paletu odstínů pro každý typ pleti.  Já se rozhodla, že si musím svůj odstín koupit, protože mě čeká svatební líčení a tenhle makeup fakt přežije celý den. Kryje akorát, dá se snadno vrstvit, vytvoří hedvábný efekt na pleti a mám pocit, jakoby ho ta moje pleť doslova vcucla, jak přilne. Dá se nanášet štětcem i houbičkou, asi nejlíp podle toho, jak jste zvyklí s ním pracovat.


A taky jsem i mezi focením měla možnost alespoň na ruku vyzkoušet nepřeberné množství produktů. Ester si s sebou přivezla celý kosmetický kufr a to je jen ta základní část. Neumím si představit, kolik toho má doma. Ale rozhodně už chápu, jak snadno do toho člověk může spadnout. Co jsem za poslední dobu přičuchla více k líčení a zajímám se o techniku, mám pocit, že potřebuju všechno :D Ono je to totiž jiné, když je vám 15 a vaše pleť je úplně super, hydratovaná a snadno se s ní pracuje. Ale čím jste starší, tím více a lépe musíte přemýšlet nad vhodnými produkty, jejich texturou a dodržovat správné kroky v péči o pleť i její přípravě před samotným makeupem. Už si prostě nevystačíte se základy, které jste si předtím nějak osvojily, aby váš makeup i po třicítce pořád vypadal svěže a nezvýrazňoval vrásky.


Třeba já mám sice spodní vrstvu kůže v normálu i podle kosmetičky a celkem hydratovanou, ale ta vrchní už je více vysušená. Oproti tomu mám klasickou mastnou T-zónu. A teď se v tom mám člověk vyznat, aby vybral správný makeup, který mu bude vyhovovat. 


Na kurzu Ester předvedla přirozené denní líčení na ukázku i na modelce. Krok za krokem říkala, jak  a jaké produkty používá. Včetně kapitoly o správném nanášení a používání štětců, bez kterých se neobejdete. Je to věda, ale když máte základní štětce, mnohem lépe a snadněji vykouzlíte přirozený makeup. Štětce vám pomůžou při správném nanesení makeupu, vystínování kontur, zvýraznění tváří tvářenkou do ztracena a při nanesení rozjasňovače. Jedině štětec umí nanést krémové i pudrové produkty tak, že nerozeznáte překryv a hranice, kde jste produkt nanesly. Vše musí vypadat na obličeji ve výsledku tak, že neumíte přesně říct, kde všude byl daný produkt použitý. Já si po kurzu konečně objednala svou první sadu štětců pro kompletní makeup. Základ je mít štětec na makeup, pudr, tvářenku, konturování, štětec na stíny, jeden tvrdší a jeden pro blendování, štětec na obočí a klidně ještě jeden pro nanesení highlighteru.


Tohle je výsledné líčení, které nám Ester ukazovala během kurzu na modelce. Co vždy sedí každému, jsou teplé odstíny, i přesto, že máte třeba studený podtón pleti jako já. Teplé hřejivé barvy působí jemněji, žensky a dodají obličeji svěžest. Jak políbení sluníčkem. Takže i přesto, že máte studený tón pleti, nebojte se po teplejších odstínech sáhnout. Probudí a projasní vás. 


Zamilovala jsem si tyhle štětce od Real Techniques, se kterými Ester pracuje ráda.


A nakonec jsem si na kurzu vybrala hned několik produktů, které si chci do své dekorativky dokoupit. Kromě makeupu Double wear i rozjasňovací paletku od Fenty Beauty. Je sice pudrová, ale na rozdíl od jiných značek je extra jemně namletá, takže se na pleti krásně přichytí a roztírá. Nejsou v ní vidět velké částečky třpytu, ale pleť dokonale a přirozeně rozjasní. Za mě must have produkt. Pak krémová tekutá tvářenka Oragasm od Nars. Krémové produkty se mi moc líbí, jen jsem zatím neměla odvahu s nimi pracovat. Ale po tomhle kurzu se na ně zaměřím více. Umí totiž dodat líčení svěžest a šťasvnatost. A protože teď preferuju v líčení narůžovělé odstíny, zamilovala jsem si krémové oční stíny v růžové od RMS Beauty.

Co tyhle beauty články zaměřené na líčení, baví vás? Mám si pro vás připravit něco i příště..?

You Might Also Like

2 komentářů

  1. Zajímavé je pro mě zjištění, že i když jsem studený typ, lépe používat teplé odstíny na líčení (když kouknu na svou dekorativní kosmetiku, něco na tom bude ;)). Takže díky za informaci. Štětce používám na líčení už dlouho, bez nich nejsem schopná se namalovat tak, abych byla spokojená. A Real Techniques jsou moji favoriti, mám je už dlouho stále jsou jako nové (a perfektně se čistí). Dekorativní kosmetiku teď nahrazuji tou přírodní, moje pleť si ji užívá a hodně se mi díky ní zlepšila (teď se chystám vyrobit si poprvé vlastní minerální makeup). Ve svatební den jsem se líčila sama a jsem ráda, protože díky tomu jsem se cítila sama sebou. Jani, moc hezký článek :)

    OdpovědětVymazat
  2. prosukty čo si vybrala ma naozaj zaujali :) na tú fenty paletku sa musím ísť pozrieť :P

    WHEN PIGS FLY

    OdpovědětVymazat

Like us on Facebook

Flickr Images