DIY personalised jacket

6/12/2019


Mám tu pro vás dneska takový rychlo návod na personalisovaný nápis, který si můžete aplikovat třeba na džínovou bundu, jako mám já. Nebo kamkoliv jinam, např. na plátěnou tašku, tričko, atd.


Budete potřebovat akorát pevnou nepružící látku, ze které nápis vystřihnete, ostré nůžky, jehlu a niť, tužku a papír na předlohu pro nápis. A ještě nějaké korálky či perličky, pokud si nápis budete chtít ještě vyšperkovat.První krok je vytvoření nápisu hezkým fontem na papír. Já se koukal na nějaké fonty na Creativ Marketu, tam jich je mraky. Předkreslila jsem si ho na papír, ale pokud si font koupíte a stáhnete nebo máte doma již nějaké hezké uložené, tak si ho akorát vytiskněte v požadované velikosti a nemusíte nic obkreslovat podle předlohy. Do papíru kontury fontu hned několikrát obkreslete, abyste jej vytlačily i na rubovou stranu. Tu pak také obtáhněte tužkou nebo fixou, aby byl nápis vidět.Tenhle krok dělám kvůli tomu, že na nápis jsem použila bílou tenkou látku, která prosvítá a můžu si obrácený nápis předkreslit pastelkou na látku. Proč to dělám z obráceného fontu? protože tužku tak předkreslím z rubové strany látky a když písmenko vystřihnu a obrátím, tak ho z lícu nemám počmárané, ale hezky čisté. Co dělat, když nemáte průsvitnou látku? Nápis není potřeba obkreslovat z druhé strany papíru. Stačí písmena vystřihnout, přiložit na látku, obkreslit a pak vystřihnout z látky.


Vystřižená písmenka z látky rozvrhněte na oděv, kam ho budete chtít aplikovat, našpendlete špendlíky a pak přišijte dvojitou nití ručním stehem, to je ten nahoru a dolů s malými mezerami. Nápis se dá obšít různými druhy stehu, ale tohle je na efekt nejrychlejší.


Pokud si budete chtít nápis ozdobit korálky jako já, přišijte po obvodu písmen jemné malé perličky. S mezerami mezi sebou to bude vypadat něžně. Pokud máte úplně drobné korálky, tak můžete písmena obšít kolem dokola. Nebo je vyplnit flitry, tady je tolik možností, jak si s tím vyhrát. 


Jak se vám moje bunda líbí? Za mě je to super DIY tip nejen na rozlučku se svobodou. Jinak co se týče praní, čím třepivější látku použijete, tím více utrpí během praní. Pokud byste ji např podlepily nažehlovacím plátnem, vydrží určitě i praní. Nebo pak písmena obšít hustým stehem a tím všechny kraje ručně začistit. 


You Might Also Like

0 komentářů

Like us on Facebook

Flickr Images