DIY Nature Easter Eggs

3/22/2018


Po dlouhé době nějaký kreativní DIY. Mám pro vás několik přírodních tipů, jak si doma ozdobit velikonoční vajíčka. Bez umělých barev, chemie a někdy jen s minimální trpělivostí a zručností :)


Budou se vám hodit:
- vařená i vyfouknutá bílá vejce
- lepidlo, tenké silonky
- přírodní provázek
- lísky bylinek nebo z květin
- křepelčí pírka
- slupky červené cibule nebo černý čaj


Zdobení pomocí pírek


Tohle je snad nejjednodušší ale zároveň nejefektivnější zdobení vůbec. Líbí se mi ze všech metod úplně nejvíc. V jednoduchosti je prostě krása. Co budete potřebovat? Jen křepelčí nebo jiná pírka (kreativní potřeby, google najde), lepidlo (stačil mi Herkules) a vyfouknutá bílá vajíčka. Vajíčka ještě předtím omyjte teplou vodou a octem, abyste smyli značení.

Vyfouknuté vajíčko natřete štětcem namočeným v lepidle.


Nechte chvilku zatuhnout a hned potom na lepidlo přiložte křepelčí pírko. Ubrouskem opatrně přitlačte, ať se pírko přichytí a vy nemáte ruce od lepidla. A máte hotovo. Teď je můžete nechat jako dekoraci v misce, nebo pověsit na větvičky břízy, jako mám já.


Nejsou dokonalá?
Nevíte, jak vyfouknout vajíčko?


Prvně je omyjte teplou vodou a octem smyjte značení. Tenkým hrotem nože je opatrně naťukněte, ale tak, aby vám nenakřápli, ale dostali se jen do skořápky. Tím že nůž budete posouvat a ťukat vedle, vytvoříte dostatečně velkou dírku. To samé udělejte na druhé straně, prstem si přitom přidržujte druhý otvor. Pak ucpěte prsty obě dírky a vajíčkem zatřepejte, ale opatrně, aby vám nevypadlo z ruky. Dírkami se do vajíček dostal vzduch a protřepání smíchá bílek se žloutkem tak, že vám půjdou mnohem snáze vyfouknout. Vajíčka poté propláchněte vodou, zbývající vodu vyfoukněte a nechte sušit. 

A co s obsahem vajíček? Udělejte si vaječnou omeletu, fritattu, míchaná vejce, vaječné muffiny se zeleninou a sýrem nebo zapečené těstoviny zalité vaječno- sýrovou směsí. 


Zdobení provázkem


Tahle metoda již vyžaduje trochu trpělivosti. Vyfouknutá vajíčka pomažte lepidlem, klidně větší vrstvu, chvilku nechte zaschnout a poté přiložte kus provázku. Opatrně ho kolem vajíčka obtáčejte dokola. Tam kde se provázek nechce přichytit, tam přidejte více lepidla. Konec opatrně přitlačte.


Barvení slupkami nebo čajem

Budete potřebovat celá nevařená vejce, lístky bylinek nebo rostlin, provázek a punčochy. 


Na omytá a osušená celá vajíčka přitiskněte lístky, opatrně vložte do punčochy, na jednom konci zavázané. Několikrát otočte na druhém konci, aby se punčocha kolem vajíčka obtáhla a zajistěte provázkem na druhém konci.


Oloupejte si cibule a slupky dejte vařit do hrnce s vodou. Jakmile voda začne vřít, vložte i vajíčka a vařte je cca 10 minut, aby byla natvrdo.


Barvení černým čajem je stejné, jen místo slupek cibule přidejte k vejcí alespoň 5 sáčků silného černého čaje. Jde o přírodní barviva. Pokud chcete vajíčkům navíc dodat barvu, přidejte například lžíci kurkumy, budou krásně žlutá. Pokud je chcete více do červena, přidejte i slupky řepky. Na omytá a osušená celá vajíčka. 


A výsledek bude pokaždé originální. Taková vajíčka vám krásně ozdobí velikonoční stůl. pokud je budete uchovávat v lednici, vydrží vám čerstvá až 10 dní.


Líbí se vám tyhle DIY tipy? Jestli máte další způsob, jak zdobíte vajíčka doma vy, sem s ním :)

You Might Also Like

0 komentářů

Like us on Facebook

Flickr Images