Wedding stories: Bridal look

10/06/2019


Sepsala jsem kompletní přípravy na svatební den, třeba jako tip, kdy co řešit, včetně produktů, které použila moje vizážistka na makeup.


Ale nejdřív hezky popořadě. Co jsem již řešila delší dobu, byly začínající vrásky na čele. Takové ty linky, které bohužel už nešly zamaskovat makeupem a místo toho byly ještě viditelnější. Uvažovala jsem nad dvěma variantama, jestli zajít na botox nebo raději na výplně kyselinou hyaluronovou. Na kamarádky tip jsem se objednala na konzultaci k doktorce Hrabovské do jejího nově otevřeného Signature clinic studia, kde se specializuje na výplně, plastickou chirurgii a další beauty zákroky. Zjistila jsem, že výplně kyselinou hyaluronovou se do čela nedělají a že aplikace botoxu bude na můj problém nejlepší řešení s nejdelším efektem. V půlce května jsem šla na aplikaci, doktorka mi vpíchla necelou půlku dávky, tzv. baby botox, který má vypadat přirozeně a není nijak poznat. 

A jak to dopadlo? Efekt se má dostavit do 14 dnů, já změny viděla už po týdnu. Vrásky začaly pomalu mizet a přestaly být viditelné, i ta jedna strana, která byla víc, byla najednou hladká. Nevěřila jsem, jaký to dokáže udělat efekt, i pohled se mi zase otevřel a dodalo to obličeji odpočinutější vzhled. Citlivost úplně stejná jako předtím, mohla jsem hýbat všemi obličejovými svaly jako předtím, Jediné, co se doporučuje, den dva po aplikaci nesportovat a nepředklánět se ani nezaklánět a ideálně spát na zádech, aby výplň nesklesala někam, kam nemá. I to se může stát. Aktuálně je to skoro půlrok a až teď se vrásky začaly zase objevovat, takže počítám, že na zimu se objednám znovu. Pokud nad tímhle uvažujete, není se ničeho bát. Signature clinic můžu jen doporučit, doktorka Hrabovská prostě umí a má cit pro přirozenost. 


Jako další jsem řešila vlasy. Věděla jsem, že nebudu chtít nějaký zapletený účes, protože mi to kvůli tvaru obličeje nesluší, takže jsem šla jen do navlněných vlasů. Scháněla jsem kadeřníka, který se mi postará o hezkou barvu a díky kamarádce jsem narazila na Marka Syřiště, který začínal u Welly a dnes tam občas učí. Marek je skvělý kadeřník, vysvětlí úplné základy od mytí, po foukání a ještě po vás nechce, abyste k němu chodily každý měsíc. Naopak stříhá a barví tak, abyste nemusely chodit na barvu co každou chvíli. Já si chtěla u hlavy ponechat svou přirozenou barvu, která mi konečně dorostla po předchozích barveních a chtěla jsem se k ní vrátit. Objednala jsem se k němu měsíc před svatbou. Světlejší konce po barvení jsem chtěla akorát doladit více do studena a vyhnout se červeným odleskům, které nemusím. Barvu mi udělal perfektní a tak hezké vlasy jsem neměla ani nepamatuju.

Když jsem se ho ptala, jestli nedělá i s vlasovými pásky, kvůli svatebnímu účesu, dal mi tip na Spell. Tak jsem se objednala na konzultaci a s kadeřnicí jsme společně vybraly správný odstín vlasových pásků. 


Den před svatbou jsem do Spellu zašla na jejich přidělání. Předcházelo tomu mytí, péče a foukání. Nemusely jsme ani barvit, protože moje barva vlasů byla s pásky skoro k nerozeznání. Trefily jsme to hned napoprvé. 


A takhle vypadá moje proměna. Vlevo můj vlastní objem a vpravo už s pásky. Co bych dala za to, mít na hlavě aspoň tolik vlasů. Bohužel, co mi příroda nenadělila, musím dohánět jinak. Ještě že existují takové super vychytávky jako jsou pásky. Nikdy jsem nepřemýšlela o prodlužování vlasů, protože bych se bála, co mi na hlavě po nich zůstane. Mám hodně jemné vlasy a celkem řídké, tak bych to nerada riskovala. Ale pásky jsou super alternativa pro takové příležitosti, kdy chcete vypadat dobře. Jednoduše se nalepí spodní vrstva a horní mezi vaše vlasy, zafixuje žehličkou a je to, drží perfektně. Na občasné nošení nebo na nějakou příležitost ideální řešení.

Jaké je to nosit takové pásky? Na objem si zvyknete hodně rychle, ale na ten pocit, že na hlavě máte něco navíc, to cítíte pořád, když si sáhnete do vlasů, když se musíte opatrněji česat, nebo když si lehnete. První den dva jsem cítila, jak mám těžší hlavu, nejvíc na místech, kde byly pásky připevněné. I culík je trochu složitější si sepnout, protože pásky na boku jsou připevněné jedním směrem, a tak se vlasy nedají jen tak přetočit jinam. Ale na úpravu jsou perfektní, drží tvar a mají krásný přirozený lesk a zdravý vzhled. Nosila jsem je nakonec přes 3 týdny. Sundání doma neriskujte, je potřeba použít speciální roztok na lepidlo a opatrně je sundat, aby se vám při tom nevytrhaly vlastní vlasy. Byl to trochu nezvyk po těch 3 týdnech mít zase na hlavě svů původní objem, chvíli jsem měla pocit, že mi padají víc vlasy, ale po pár dnech to odeznělo. Za mě jsou pásky příležitostná záležitost. pernamentně bych je určitě nenosila. Nemyslím si, že je to vhodné pro extra jemné vlasy, jako mám já. Snadno se vytvrhnou a zlomí. Ale na občasnénošení neznám šetrnější metodu. 


Týden před svatbou jsem si zažla na nehty do Luqy studia, kam jsem se chtěla podívat už dávno. A tohle místo můžu jen doporučit, takhle si totiž představuju kompletní péči o ruce i nohy. Pedikúra startuje příjemnou teplou lázní, pokračuje peelingem, odstranění staré ztvrdlé kůže, pak se upravují tvary lůžek a nakonec lak. Na nohy jsem vybrala poloprůhledný podklad a na něj stříbrný lak s různě velkými třpytkami. Do svatebních bot super.


Na ruce jsme s manikérkou z zkombinovaly dva odstíny, protože jsem chtěla pudrově růžovou barvu s nějakým perleťovým odleskem. Tyhle dva OPI odstíny Tiramisu a Cosmo jsou dohromady tak hezké. Před lakováním dostanete i masáž rukou, dokonalá věc. Suché kůžičky tu hlavně zbrousí speciální bruskou, která nenarušuje lůžka, jako se může stát u stříhání. Jeden rozdíl oproti jiným studiím, ale díky tomu si nezaděláte na nějaký zánět nebo přesušenou kůžičku, která má pak tendenci praskat. 


Lak perfektně držel víc než 14 dní, bez jediné chybičky. Já jsem ho pak sundala dřív, protože nemám ráda, když mi kouká odrost. Jestli o návštěvě Luqy uvažujete, tak doporučuju zajít. Jsou sice o něco dražší než jiné salóny, ale ta kompletní péče stojí za to.


A pak přišel den D a já si v péči Peti připadala jako princezna. Už jenom kvůli tomu pocitu stojí za to svatbu zažít. Peťa je mega šikovná makeup artiska a kromě nevěst líčí na natáčení, focení editoriálů a další akce. Udělala mi takový makeup, který bych sama nikdy nedokázala vykouzlit. Na začátku jsem si říkala, jestli bych se přece jen nenalíčila sama, ale to mě rychle přeslo, protože jsem zároveň chtěla najít i někoho, kdo by mi natočil vlasy a Peťa samozřejmě dělá nevěstám i účesy.


Co se týče samotného makeupu, ladily jsem ho do pudrově růžových odstínů, jak na tvářích, rtech, tak i očích. Nic extra výrazného, bez očních linek. Prostě jemné a něžné, tak jak to ke svatebnímu looku a mně sedí nejlíp. Jako podklad jsme použily Primer od Mac, na pleť pak Studio Fix makeup, tvářenku z kolekce Caitlyn Jenner, na obočí pudruvou tužku Veluxe, gel na obočí Brow set v odstínu Beguile, řasenku In extreme Dimension, která mi řasy zvýraznila tak, že nebylo potřeba přidávat žádné umělé. Rty mi Peťa orámovala tužkou na rty v odstínu Dervish, vyplnila Dermacol barvou na rty v odstínu 1. Už si nepamatuju, jestli jsme použiliy highlighter od Beccy nebo ten můj oblíbený od Fenty Beauty v odstínu Fire Crystal. Oba jsou super a mají skvělou jemnou konzistenci, což u highilghterů oceňuju nejvíc. Na oči přišly boží stíny od Huda Beauty v paletce New Nudes, tak nádherné barvy jsem snad v žádné paletce neviděla. Krásné třpytivé odstíny se skvělou pigmentací a máslovou konzistencí. Kromě paletky, použila Peťa ještě metalický odstín Dazzleshadow od Mac v barvě Every Day is Sunshine a pod ně ještě dlouhodržící stíny Pro Longwear v odstínu Painterly. 

Makeup mi vydržel celý den, bez nějakých oprav, jediné, co jsem pak přetřela, byla barva na rty. Jinak naprosto perfektní a tak hezké líčení jsem nikdy neměla. Nejradši bych Peťu měla u sebe každý den :)
Vlasy mi natočila na kulmu, mezitím, co mě líčila, tak vlny sepla pinetkami, aby vychladly a zafixovaly se. Díky tomu pak drží mnohem déle. Vlasové pásky jsou navíc tak kvalitní, že zvlněné vydržely i do druhého dne. Mít takovou kvalitu vlasů, nestěžuju si...

Po vlasech a makeupu přišla na řadu chvíle, kdy jsem si mohla konečně obléknout svoje svatební šaty. Nezapomenu na to, ak jsem se rozpývala nejenom já, ale i moje sestra a kamarádky. Nezapomenutelný moment, když vidíte celou tu krásu kolem i na sobě a víte, že si za chvíli řeknete své ano před oltářem.


Mám pro vás jeden super tip na cestovní napařovací žehličku Steamery, kterou jsem dostala minulý rok k Vánocům z Nila store a k téhle příležitosti se perfektně hodila. Snad ji na eshopu zase brzy budou mít. Na jednu nádobku vody vydrží napařovat cca 6 minut, což třeba stačí na jednu košili. Je perfektní pro žehlení choulostivých materiálů jako je krajka, tyl a hlavně hedvábí. To se moc nesnese s klasickým žehlením, protože po něm pak elektrizuje a lepí se na sebe. S napařovací žehličkou nic takového nehrozí. Pára vám navíc oblečení nikdy nespálí, horký vzduch projde tkaninou a přitom narovná všechny záhyby. Vozím ji s sebou i na cesty, je to hodně praktická věc na všechny ty moje hedvábné košile a jemné šaty, ale i napaření svetrů a vlněných klobouků, kterým dodá svěžest a zbaví je zápachu.


Pár momentek těsně před obřadem, kdy mi do šatů pomáhala obléknout sestra.


Vidíte ten můj rozněžněný výraz, ten asi vypovídá za vše :)


O botkách, které jsem si vybrala ke svatebním šatům, jsem již psala na IG. Vybrala jsem si je několik měsíců ještě předtím, než jsem tušila, jaké budu mít vlastně šaty. Věděla jsem, že nechci bílé, typicky svatební. Koukala jsem po stříbrných, protože naše svatba i moje doplňky a prstýnky byly ve stříbrné. Pak jsem narazila na značku Sophia Webster a její originální kousky. Až jsem objevila tyhle dokonalé sandálky, které přesně splňují moji představu. Jsou zajímavé, dostatečně statement i na večer, mají široký podpatek i na chůzi po trávě a pražských kočkách a využiju je i po svatbě. Nechtěla jsem boty jen na jednu událost. Tyhle jsou perfektní, kupovala jsem je v Browns, protože šlo o starší model.


Protože jsem nechtěla nijaký složitý účes do vlasů a nechala si jen navlněné vlasy, chtělo to nějaký doplněk navíc i místo závoje, protože by byla škoda zakrývat ten hezky řešený výstřih na zádech. Místo závoje posloužila vlečka šatů, která udělala hezký efekt sama o sobě. Zase jsem hledala něco, co půjde do stříbrna a zároveň to nebude typická ozdoba do vlasů, kterou vídám ve všech svatebních salonech. Objevila jsem krásné doplňky do vlasů od USA Bride, posílají sice až z Ameriky, ale mají velký výběr. Na takovou jsem nikde jinde nenarazila. Mrkněte se třeba i na Etsy, kde mají velký výběr čelenek a všeho možného.


Líbí se vám můj výběr bot? Já jsem z nich nadšená a už jsem je po svatbě i dvakrát vynosila.


Fotky ze svatebního dne a líčení jsou od mojí Alex, zbytek jsou mé vlastní :)

Zajímalo by vás ze svatebního looku ještě něco? Dejte vědět do komentářů...


You Might Also Like

3 komentářů

 1. pásky vypadali naozaj krásne prirodzene :)

  WHEN PIGS FLY

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě, když trefíš barvu a nepřeženeš to s objemem, tak to vypadá hodně přirozeně :)

   Vymazat
 2. Tak přípravy na svatbu byly skutečně dlouhé, ale co také čekat od této důležité životní události a já rozhodně souhlasím s tím, že se na ni vyplatí připravit předem :) Rozhodně bych asi na svatbu nevolila toto, i přesto, že jisté výhody to určitě má, já svatbu to ale podle mě nepatří a spíše se to rozhodně hodí k jiným příležitostem :)

  OdpovědětVymazat

Like us on Facebook

Flickr Images