Sweater weather 2#

10/19/2018


Další díl outfitového seriálu na téma svetry a jak je stylově nosit. Tenhle béžový z HM kolekce Trend jste na mě viděli už tolikrát, že jsem to přestala počítat.
Má v sobě příměs vlny a mohéru a je to jeden z mých nejoblíbenějších svetrů. Proto ho na mě ještě nespočetkrát uvidíte. Ale to je můj styl, ukazovat vám kousky, které se dají nosit pořád a různě kombinovat tak, aby vás to nenudilo. A pořád dokazovat, že není potřeba neustále kupovat nové a nové věci. Když si totiž dobře vyberete a hlavně najdete svůj styl, který vám sluší, můžete si konečně ušetřit i na kvalitnější nebo designérské kousky a mít konečně více místa ve skříni. Nebo si třeba dopřát vysněnou dovolenou :D

Moderní udržitelný šatník se dá postavit jak z běžné konfekce, tak i z dražších kousků, ale i těch secondhandových úlovků. Zrovna včera jsem vám na IG dávala fotku hned 3 svetrů, které jsou z druhé ruky a z kvalitních materiálů jako je vlna, kašmír, angora, mohér. Můj tip na nákupy, kdykoliv se ocitnete v cizině nebo u nás v menším městě, prozkoumejte místní sekáče a hrabárny, možná narazíte na stejné poklady jako já.

A ještě jeden stylingový tip ode mě dostanete. Až si budete chtít vyrazit v lehounkých hedvábných šatech, jako mám zrovna na sobě, zkuste si pod ně vzít nějakou spodničku z pevnějšího materiálu. Nestane se vám, že když zafouká vítr, máte místo šatů hned dvě nohavice s rozkrokem, což samozřejmě na fotce nevypadá vůbec dobře. Proto jich tu dneska ani není tolik, počasí nám prostě někdy nepřeje.

Ale na druhou stranu...konec října a teploty kolem dvaceti stupňů...? To je dost alarmující signál, že to globální oteplování se nám vymklo z rukou, nemyslíte? Vždyť už sněží maximálně jen na horách a v létě zapršelo jen párkrát. Neumím si představit žít v oblastech postižených tropickými teplotami a suchem, nebo naopak  v místech, kterým hrozí potopy díky zvýšené hladině moří. Slunečný a teplý podzim je příjemný, ale ne za tuhle cenu. A jediné, co mě mrzí, že se lidstvo jako vždy ponaučí až ze svých chyb, protože peníze vládnou světu, což bude ale v případě našeho klimatu a přírody potřebné k přežití, už hodně pozdě. To jen takové zamyšlení nakonec, protože podle mě je zrovna tohle to jedno z nejdůležitějších témat...


HM trend turtleneck, Intimissimmi silk dress (night dress), J. W. Anderson bag, Sandro Paris ankle boots

You Might Also Like

4 komentářů

  1. Nakonec je z toho super post! Ty jsi fakt neskutečná, co dokážeš poskládat.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Myslím obyčejný svetr a hedvábné šaty..? To není nic nového, alespoň u mě. Já miluju outfity tón v tónu, na barvy mě moc neužije a tím víc si pak ráda pohraju se strukturou a kombinace jemných látek a svetrů, semiše, nebo kůže mě neskutečně baví :)

      Vymazat

Like us on Facebook

Flickr Images