How to wear knit vest

11/04/2020

 


Dlouho se tu neobjevilo nějaké fashion inspo. A protože letos jsem dala šanci pleteným vestám, které se objevily doslova všude, přicházím s inspirací, jak je nosit. Já a vesty jsme nikdy nebyly kamarádi. A důvod byl prostý. Nikdy předtím se v obchodech neobjevily vesty v oversized velikosti. Byly vždy moc na tělo a ještě s knoflíčky, nebo kapsami. Nic, co by mě v té době oslovilo. Ale vesta větší o dvě až tři velikosti, v délce pod boky, která volně splývá na těle a můžete si pod ní vzít cokoliv, to je rozhodně jiná fashion. Díky oversized velikosti pod vestu můžete obléct dlouhou košily, basic tričko, nebo jinou halenku, která se k ní bude hodit. Bude vypadat dobře i přes jednoduché šaty, nebo splývavou sukni. Vytvoří neformální uvolněnou siluetu, kterou mám poslední dobou nejraději. 

Co přidat jako spodek? Pokud si troufáte na mini délku, tak skvěle bude vypadat delší košile v délce minišatů a na nohy vysoké kozačky v jezdeckém stylu, nebo ve tvaru holinek. Pod košili se dají obléct cyklošortky, které zahřejí a navíc zajistí, že nic nevykoukne. K vestě jinak pasují jakékoliv kalhoty, od džín, po klasické oblekové, až po kožené, nebo legíny. 

A jaká vesta je pro mě ta nej? Ta z první fotky od The Frankie shop, která je celá vlněná a taky stále vyprodaná. Nedivím se, je to přesně ten kousek, který přežije několik sezón a bude vypadat pořád skvěle. Vlna navíc krásně zahřeje a je na omak prostě jemnější a kvalitnější. Za mě vedou jemné krémové, béžové barvy, které se na podzim skvěle kombinují. Vyplétaný vzor a véčkový výstřih, ten vypadá s límečkem od košile nejlépe. Pro tu pravou bílou košili zamiřte do pánského. Bude mít extra délku i délku rukávů. Co vy a vesty? Nosíte, nebo to není váš šálek?

Jestli nějakou hezkou sháníte, tady je pár mých tipů, kde se podívat:
Jednu z vlněné směsi jsem našla na Olive Clothing, kašmírové vesty má třeba COS, nebo Kašmírový svět z druhé ruky a několik super kousků objevíte na Zalandu, &OtherStories, W concept, na Etsy jich taky najdete hodně. Designérské značky mají na mém oblíbeném Vestiaire Collective. Snad vám tyhle tipy přijdou vhod a objevíte tu svou vysněnou vestu :)


You Might Also Like

0 komentářů

Like us on Facebook

Flickr Images