Cristmas market in Dresden

11/27/2016


Udělejte si výlet na adventní trhy do Drážďan. Tak jako já jednu sobotu s kamarádkou. Vzaly jsme Studenta a vydali se směr Drážďany. Ráno po osmé směr tam a večer v půl sedmé zpátky. Jednosměrná jízdenka vyjde kolem 300 až 450 Kč. Cesta trvá busem něco přes dvě hoďky, autem ještě o něco rychleji. Pokud jedete vlastním, zaparkovat se dá hned kousek od centra. Jinak se do města dostanete pěšky hned z nádraží. Mapu nepotřebujete. Stačí projít celou Prager Strasse. Lemují ji obchody a stánky po celé délce. Neminete Primark, který má hned 3 patra, ale varuju, jen pro otrlé. Pokud máte rádi home dekor a věci do bytu, tady si přijdete na své. Z Prager Strasse se napojíte na Seestrase a jste hned na Altmarkt, kde je nejvíce vánočních stánků. Všude voní vanilka, skořice, perníčky a horký svařák. Mají dokonce bílý a růžový. Ve stáncích objevíte všechno možné, háčkované a dřevěné ozdoby na stromek, sladké trdlo, jablka v županu, marcipán, vánoční štoly, atd. Štolu jsem si musea odvést, protože ta s marcipánem se skoro nedá u nás sehnat. Další trhy jsou kousek na Neumarkt. Seznam trhů třeba tady. 23.ho se koná štolová slavnost, kdy se upeče obří štola  a ta se pak rozdává mezi návštěvníky. To stojí za výlet :)

Památkám se nevyhnete, Drážďany jsou jimi poseté. Mně se nejvíc líbil Zwinger. Obrovské prostranství s nádvořími, obehnané budovami a sochami v barokním stylu. Nahoře je i kavárna, kde se můžete v zimě zahřát a dole výstava s místními obsáhlými sbírkami umění. My si prošly jen venek, ale stihly jsme nafotit i jeden outfit. Ten zase někdy příště. Krásné je i Theaterplatz hned vedle, nebo katolický kostel Hofkirche a vyhlídka na Labe z Brühlovy terasy.

Nákupy jsem v Dráždanech moc nevyhledávala. Mají tu kromě Primarku skoro stejné obchody, ale pokud vás to láká, navštivte řetězec Karstatd, nebo luxusnější QF centrum. Na jídlo vás budou lákat skoro v každém stánku. Já mám ale tradici. Tam, kde je mé oblíbené Vapiano, tam prostě musím zajít. Jedno je na st. Petersburg Strasse a druhé na Schössergasse. Mají výbornou pastu, pizzu i saláty. Já si dala ravioly s riccotou a byla jsem moc spokojená :)

Pokud se budete moct zdržet déle než my, projděte si město i večer. Všude na vás budou blikat světýlka a celé město ožije vánoční atmosférou...You Might Also Like

4 komentářů

Like us on Facebook

Flickr Images